Zapojte sa

Ak vás naša činnosť zaujala, ozvite sa nám. Môžete nás tiež podporiť alebo sa zapojiť do projektu Stolpersteine.

  • Ak máte chuť zapojiť sa do projektu Stolpersteine a pričiniť sa o pripomienkové kamene pre obete nacistov vo vašom meste alebo regióne, skontaktujte sa s nami a pomôžeme vám.
  • Ak patríte medzi pozostalých po obetiach holokaustu a chcete svojich blízkych pripomenúť alebo viete o obetiach, ktoré pozostalých nemajú, no pripomenutie si zaslúžia, ozvite sa nám, prosím.
  • Ak Vás zaujala naša činnosť a radi by ste finančne podporili výrobu a ukladanie kameňov Stolpersteine, môžete poslať príspevok na našu činnosť na náš účet (Antikomplex.sk – občianske združenie, č. účtu SK5052000000000014028557, OTP Banka). Ak budete súhlasiť, Vaše meno ako darcu zverejníme.

Náklady na kamene a ich ukladanie hradíme tímu nemeckého umelca Guntera Demniga, ktorý ich vyrába a ukladá. Projekt je neziskový a Antikomplex.sk či jeho členovia nedostávajú odmenu. Počiatočné náklady sme hradili z vlastných zdrojov.

Antikomplex.sk realizoval projekt v 19 mestách a obciach na Slovensku. V spolupráci s miestnymi organizáciami a samosprávami pracujeme na tom, aby sa v budúcnosti ukladali Stolpersteine aj v ďalších častiach Slovenska (Banská Štiavnica, Bytča, Košice, Liptovský Mikuláš, Poprad, Revúca, Rimavská Sobota, Rožňava, Svätý Jur, Trebišov, Trenčín, Zlaté Moravce).